» » رویداد فرهنگی هنری «چراغ هدایت»

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، به‌عنوان یکی از سازمان‌های متولی امر فرهنگ دینی در جامعه، رویداد فرهنگی ـ هنری «چراغ هدایت» را با هدف معرفی ابعاد مختلف قیام عاشورای حسینی و پاسداشت و زنده نگهداشت قیام عاشورا و ماه محرم، برگزار می‌کند.

از جمله اهداف برگزاری این طرح می‌توان به تعظیم و تکریم شعائر و معارف اسلامی، معرفی مؤلفه‌های سبک زندگی حسینی و محوریت آموزه‌های عاشورایی و هویت‌افزایی دینی و انقلابی مخاطبان در مناسبت عظیم عاشورایی حسینی اشاره کرد.

در این رویداد عاشورایی که همزمان با شروع ماه محرم‌الحرام آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد شد، برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود که به این شرح است:

۱-    انتشار محتوای چندرسانه‌ای: آیات قرآنی در کلام و نهضت حسینی و پویش روضه‌های خانگی

۲-    برگزاری ۱۰ نشست پژوهشی استانی (به‌صورت مجازی) همراه با برگزاری مسابقه از محتوای هر نشست

۳-    معرفی کتاب‌های مرتبط با قیام امام حسین(ع) و واقعه عاشورا

۴-    برگزاری سومین نمایشگاه قرآن و عاشورا (نفس مطمئنه) و بیان خاطرات پیاده‌روی اربعین با عنوان «موکبی به بزرگی یک سرزمین»

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده فیلم‌ها، فراخوان‌ها و دیگر اخبار این رویداد می‌توانند در فضای مجازی به نشانی isqa.ir  یا سایت www.isqa.ir  مراجعه کنند.

یادآوری می‌شود، طرح «پویش روضه‌های خانگی» در ماه‌های محرم و صفر سال گذشته نیز در بخش‌های تولیدات چندرسانه‌ای، هنری، پژوهشی، مسابقه و... از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شده است.

جهت مشاهده صفحه این رویداد فرهنگی اینجا کلیک کنید


     

0/05/19