» » اولین فراخوان دیدگاههای تربیتی سوره های قرآن کریم

 نخستین فراخوان دیدگاههای تربیتی سوره های قرآن کریم توسط جهاد دانشگاهی واحد سیستان و بلوچستان و با همکاری سازمان فعالیتهای قرآنی دانشجویان ویژه دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور در زاهدان برگزار شد.

تبلیغات و اطلاع رسانی فراخوان دیدگاههای تربیتی سوره های قرآن کریم از آذرماه سال 1390 با نصب بنر در دانشگاههای استان و ارسال پوستر به سراسر دانشگاههای کشور آغاز شد. مهلت ارسال چکیده مقالات 15 دی ماه و مهلت ارسال اصل مقالات 30 دی ماه 1390 تعیین شده بود.

فراخوان دیدگاههای تربیتی سوره های قرآن کریم در پنج محور اصلی تعیین اقسام تربیت و روش شناسی آنها، اهل بیت (ع) و تربیت، مبادی و مبانی تربیت، بررسی مسئله تربیت در قصص قرآنی و دیدگاههای  تربیتی از نگاه قرآن با محوریت سوره مبارکه انفال برگزار شد که هرکدام از محورهای فوق دارای زیر مجموعه های دیگرهم بوده است.

در این فراخوان تعداد 14 مقاله از دانشگاههای سراسر کشور به دبیرخانه ارسال گردید که پس از داوری توسط اساتید و اعضاء هیأت علمی دانشگاه پنج مقاله برتر انتخاب شد.

مراسم اختتامیه در 21 آذر ماه 1391 در دانشگاه سیستان و بلوچستان و با حضور نماینده ولی فقسه در استان و امام جمعه زاهدان و مسئولان دانشگاههای استان در تالار ملاصدرا برگزار شد. در این مراسم قاری بین المللی سعید طوسی به تلاوت آیات الهی پرداخت و در ادامه دانشجویان منتخب مقاات خود را ارائه نمودند. از مقالات برتر توسط مسئولان دانشگاهی و استانی با اهداء لوح و جوایز نقدی تقدیر به عمل آمد.

 

91/09/21