» » سومین جشنواره ملي مطالعات قرآنی دانشجویان ایران
سومین جشنواره ملي مطالعات قرآنی دانشجویان ایران

زمان مسابقه حضوري : مهر ماه لغایت اسفند ماه 1390

زمان برگزاري مسابقات اينترنتي ،خلاصه نويسي ، ومسابقه مقاله نويسي:  مهر ماه و آبان ماه  1390

زمان برگزاري نشست ها:  مهر ماه و آبان ماه 

مکان برگزاری: دانشگاههای سراسر كشور

در جهان رو به پیشرفت امروزی که دانش ملاک برتری است، ما مسلمانان مفتخر به داشتن کتابی ژرف، عمیق، بی پایان و پرگهریم. پس بر ماست که ماهرانه در این دریای با عظمت فرو رویم و گوهرهای ناب را هماره از آن استخراج کنیم و به سپاس ایزد متعال در اعطای چنین تحفه ای آسمانی، به آن انس گیریم و از آن بهره جوییم که راه نجات و پیروزی ما در انس با قرآن است.اين سازمان با تاكيد بر استفاده از نظرات و ديدگاههاي قرآني اساتيد با هدف بررسي مشكلات و ضد تبليغ هايي كه پيش روي جوانان و دانشجويان ميهن اسلامي مي باشد وبا گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و شهیدان که بزرگ پرچمداران قرآن در ایران عزیز بودند با حول و قوه الهی سومين جشنواره ملي مطالعات قرآني در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ایران را در سال 1390 برگزار خواهیم نمود. انشاء الله

اهداف و ضرورت ها: 

آشنايي عموم جامعه با آثار و ديدگاههاي قرآني اساتيد مطرح قرآني
اعتلای فرهنگ کتابخوانی در بین دانشجویان و عموم جامعه
ارتقای سطح علمی و قرآنی عموم جامعه
ارتقاء سطح آگاهي عموم مردم با تبليغات ضد ديني برخي از گروهها

بخشهاي مسابقه: 

اين مسابقه در چند بخش خواهد بود

مسابقه غير حضوري ( مسابقه اينترنتي، پيامكي)
مسابقه حضوري
برگزاري نشست هاي تخصصي با موضوعات  مطروحه در كتاب در دانشگاههاي كشور
كرسي هاي آزاد انديشي در دانشگاهها  با موضوع جامعه و عرفانهاي كاذب
مقاله نويسي با عنوان پژوهش در زمينه عرفانهاي كاذب
خلاصه نويسي كتاب در جستجوي عرفان اسلامي

  منبع : 

كتاب در جستجوي عرفان اسلامي 

  تاليف : حضرت آيت الله العظمي محمد تقي مصباح يزدي

  مخاطبان :

مسابقه حضوري ويژه دانشجويان و دانشگاهيان سراسر كشور

مسابقه اينترنتي و پيامكي ويژه عموم جامعه

مسابقه مقاله نويسي ويژه دانشجويان و اساتيد دانشگاهها

خلاصه نويسي ويژه دانشجويان

مراحل برگزاری: 

در ابتدا دبیرخانه ضمن تدوین آیین نامه اجرایی نسبت به اطلاع رسانی در نهادهاي دانشگاهي از طریق مکاتب، پوستر و تیزر تلویزیونی نسبت به ثبت نام از مخاطبان  جهت مسابقه حضوري در تمام مراكز آموزش عالي اقدام مي كند.

همزمان با اين اطلاع رساني بخش اينترنتي از طريق سايت ويژه اي كه به اين منظور اختصاص يافته است مسابقه اينترنتي را انجام خواهد داد. و نشست هاي تخصصي با موضوعات مطروحه در دانشگاههاي سراسر كشور انجام ميشود. كه به ترتيب مراحل كار در ذيل آورده شده است .

دبیرخانه جشنواره: 

دبیرخانه دائمی جشنواره در سازمان فعالیتهای قرآنی دانشجویان کشور مستقر و کلیه امور اجرایی و دبیرخانه ای جشنواره را به عهده دارد.

 

زمان و مکان برگزاری

زمان مسابقه حضوري : 15 اسفند ماه 1390

زمان برگزاري مسابقات اينترنتي ،خلاصه نويسي ، ومسابقه مقاله نويسي  مهر ماه و آبان ماه  1390

زمان برگزاري نشست ها:  مهر ماه و آبان ماه 

مکان برگزاری: دانشگاههای سراسر كشور

زمان اختتاميه :فروردین ماه 1391

جوايز پیشنهادی (حضوري)

 کمک هزینه عمره مفرده

کمک هزینه عتبات عالیات

كمك هزينه مشهد مقدس


بخشهاي مسابقه:      1- حضوري     2- غير حضوري   (پیامکی – اینترنتی – مکاتبه ای)

**********************************

اطلاعات آماری جشنواره  :

مجموع آمار ارسالی کتب به واحدهای مربوطه:

51740

مجموع ارسالی ها در سری اول

33745

مجموع ارسالی ها در سری دوم و سوم

85485

مجموع کل ارسالی ها برای جشنواره

تعداد محلهاي آزمون در سراسر كشور:
بیش از 120 مركز در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی
*****************************************

تعداد ثبت نام شدگان در مسابقه حضوري: 17000 نفر
تعداد شركت كنندگان جشنواره در بخش های غير حضوري :

پيامكي :         307000 نفر

اينترنتي :           890 نفر

مكاتبه اي :           1800 نفر


گزارش مراسم اختتامیه  سومین جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجویان ایران 

اختتاميه سومين جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان كشور، روز دوشنبه، 4 ارديبهشت‌ماه از ساعت 15 الی17 در سالن همايش‌های پژوهشكده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار شد.

در ابتدای اين مراسم كليپی از روند برگزاری اين جشنواره توسط سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور و سخنان مقام معظم رهبری در ديدار با جهادگران مبنی بر «گزين بودن فعاليت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها» پخش شد.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدمهدی تقوی، دبير جشنواره و رئيس سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور ضمن ارائه گزارشی از برپايی سومين جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان كشور اظهار كرد: برپايی اين جشنواره در هر دوره به همراه رشد چشمگيری بوده است. و در آن امكان شركت غيرحضوری علاقه‌مندان نيز فراهم آمد. همچنين شيوه تصحيح اوراق برای نخستين بار به صورت نرم‌افزاری انجام شد.

وی ادامه داد: در دوره نخست جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان كشور، كتاب اسرارالصلوة از آيت‌الله‌العظمی جوادی آملی، با انتشار 80 هزار جلد آغاز شد و در دوره دوم كتاب منشور عقايد شيعه از آيت‌الله‌العظمی جعفر سبحانی انتخاب شد كه فرق دومين دوره با دوره قبلی آن در اين بود كه امكان حضور دانشجويان در رشته‌های پيامك، فعاليت‌های علمی با محوريت اين كتاب و ... مهيا شده بود.

وی تصريح كرد: در دوره سوم اين جشنواره با توجه به نيازسنجی و آسيب‌شناسی مسئولان فرهنگی، موضوع عرفان‌های كاذب انتخاب شد و در اين راستا كتاب «در كوچه‌های آفتاب» با زير عنوان جستاری در عرفان اسلامی، گلچينی از كتاب «در جست‌و‌جوی عرفان اسلامی» اثر آيت‌الله مصباح يزدی محور قرار گرفت و به سفارش سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور و به همت كارشناسان پژوهشی اين سازمان به منظور برگزاری سومين جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان كشور با حمايت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) در پنج فصل تنظيم و منتشر شده است.

وی توضيح داد: در راستای تبيين عرفان‌‌های كاذب كه متأسفانه برخی از آن‌ها در ايران نيز فعاليت می‌كنند و پيروانی نيز دارند، سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور بر آن شد كه سلسله نشست‌هايی را با حضور اساتيد حوزه و دانشگاه در محل اين سازمان برگزار كند.

وی بيان كرد: جلسات حجت‌الاسلام والمسلمين محمدتقی فعالی، سه‌شنبه‌ها، ساعت 9:30 در محل سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور برگزار می‌شود كه علاوه بر جريان‌سازی و انعكاس خبری، با استقبال فراوان مخاطبان به صورت حضوری نيز مواجه شده است.

دبير سومين جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان ايران اظهار كرد: سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور همواره سعی كرده است تا معارف اسلامی را از سرچشمه ناب خود اخذ كند و در تعاملی كه با علمای عظام و مراجع تقليد دارد، از انديشه‌ها و رهنمودهای آن‌ها استفاده كند.

حجت‌الاسلام تقوی بيان كرد: در سومين دوره اين جشنواره، تعداد 320 هزار نفر ثبت نام كردند كه در بخش حضوری 17 هزار نفر به رقابت پرداختند. اين آزمون 15 اسفندماه سال 90 برگزار شد كه برای امكان حضور ساير علاقه‌مندان كه بنا به هر دليلی نتوانستند در آزمون شركت كنند، در هفته كتاب می‌توانند در سطح وسيع‌تری در اين آزمون شركت كنند.

بعد از اجرای گروه تواشيح نور از دانشگاه علم و فرهنگ، محمدحسين يادگاری، رئيس جهاد دانشگاهی در سخنانی كوتاه با اشاره به نقش جهاد دانشگاهی در گسترش فرهنگ قرآنی خاطرنشان كرد: در جهاد دانشگاهی مبنای همه فعاليت‌ها، تعاليم قرآن كريم و اهل بيت(ع) قرار گرفته است.

وی اضافه كرد: بر اين روند، جهاد دانشگاهی در طی 32 سال توانست نيروهای ارزشی را در نظام جمهوری اسلامی ايران پرورش دهد كه به نوعی افتخار اين نظام اسلامی هستند.

وی گفت: جهاد دانشگاهی همواره آيه «و يزكيهم و يعلمهم الكتاب و الحكمة» را سرلوحه فعاليت‌های خود قرار داده است و نيروهايی ماننند «كاظمی آشتيانی» پژوهشگاه رويان و سلول‌های بنيادين را راه‌اندازی كرد. جهاد دانشگاهی اميدوار است با گسترش اين جشنواره در سال‌های آتی امكان استفاده همه‌جانبه دانشجويان را فراهم كند.

در ادامه مراسم اختتاميه سومين جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان كشور كليپی از دستاوردهای دانشگاه علم و فرهنگ كه زير مجموعه جهاد دانشگاهی و ميزبان اين مراسم بوده است، پخش شد كه در آن توانمندی‌ها و موفقيت‌های علمی اين دانشگاه به تصوير كشيده شد.

برنامه پايانی اين مراسم، تقدير از نفرات اول هر دستگاه و همچنين تقدير از نهادهای برتر همكار در برگزاری اين جشنواره بود.

مراسم اهدای جوايز و لوح يادبود با حضور محمدحسين يادگاری، رئيس جهاد دانشگاهی، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدمهدی تقوی، دبير اين جشنواره، مهندس زجاجی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، دكتر محمد حسين ايمانی خوشخو، رئيس دانشگاه علم و فرهنگ و نمايندگان ساير دستگاه‌ها برگزار شد.

همچنين از مديران فرهنگی جهاد دانشگاهی واحدهای اردبيل، چهار محال و بختياری، خراسان شمالی، مدير فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم، دانشگاه صدا و سيما، عقيدتی سياسی ارتش ايران، دانشگاه علوم انتظامی، سازمان صدا و سيما و ساير نهادهای همكار با اهدای هدايا و لوح يادبود تقدير به عمل آمد.

يادآوری می‌شود كه در حاشيه محل برگزاری مراسم در پژوهشكده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی، نمايشگاه هنری با محوريت مضامين قرآنی برپا شد.

 

در ادامه مراسم اختتامیه از نهاد های برتر  نیز تقدیر به عمل آمد که من جمله دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم بود. اين دانشگاه به جهت برگزاری موفق سومين جشنواره مطالعات قرآنی دانشجويان ايران به عنوان نهاد برتر برگزار كننده اين جشنواره معرفی شد.

آقای مهدی قبادی، مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم، به نمایندگی از دانشگاه در مراسم حضور داشتند ایشان با بيان اين مطلب گفت: سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور به عنوان مجری و دبيرخانه برگزاری، سومين جشنواره مطالعات قرآنی دانشجويان ايران با محوريت كتاب در جستجوی عرفان (در كوچه‌های آفتاب) تاليف آيت‌الله محمد‌تقی مصباح‌يزدی با همكاری مراكز علمی و دانشگاهی سراسر كشور از جمله دانشگاه برنامه‌ريزی و در تاريخ 10 اسفند‌ماه سال 1390 به صورت هم‌زمان با ساير دانشگاه‌ها برگزار كرد كه از اين ميان بيش از 1000 نفر از دانشجويان دانشكده‌های علوم قرآنی در امتحان حضوری اين جشنواره شركت كرده و 23 نفر از آنان از سوی سازمان فعاليت‌های قرآنی به عنوان دانشجويان برگزيده معرفی شدند.

وی در ادامه افزود: طبق تفاهم‌نامه منعقد شده با دبيرخانه برگزاری جشنواره فقط 12 نفر از برگزيدگان حائز دربافت جايزه شدند كه به منظور تشويق دانشجويان نسبت به شركت در چينن جشنواره‌ها، بنا به نظر و پيشنهاد معاونت پشتيبانی و اجرايی دانشگاه به تمام 23 نفر افراد حايز امتياز 82 به بالا به نسبت امتياز كسب شده، جوايزی اهداء شود.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم اظهار كرد: اين جوايز مبالغی با عنوان كمك هزينه سفر به عمره، كمك هزينه سفر به عتبات و همچين كمك هزينه سفر به مشهد مقدس جوايزی در نظر گرفته و به دانشكده‌ها بخش‌نامه شده كه به نحو مطلوب و شايسته تقدير و جوايز آنان اهدا شود.

قبادی تصريح كرد: اختتاميه اين جشنواره چهارم ارديبهشت‌ماه سال جاری در پژوهشكده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار و از دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم به جهت برگزاری موفق اين دوره از جشنواره به عنوان نهاد برتر برگزار كننده سومين جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان ايران ياد شد و با اهداء لوح ياد بود و تنديس جشنواره مورد تقدير قرار گرفت.

در ادامه مراسم اختتامیه دکتر محمد حسین ایمانی  رئيس دانشگاه علم و فرهنگ درباره استقبال دانشجويان اين دانشگاه از سومين جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان ايران، اظهار كرد: با توجه به اينكه دانشگاه علم و فرهنگ مجری اين برنامه بود، استقبال خوبی صورت گرفت. وی ادامه داد: فضای دانشگاه علم و فرهنگ از لحاظ فرهنگی ويژگی‌های خاصی دارد كه طبيعی است كه استقبال دانشجويان از سومين جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان به نسبت ساير دانشگاه‌ها بيشتر باشد و از اين پس نيز در حيطه مسائل فرهنگی برنامه‌هايی داريم كه به شكل الگو و برای اولين بار در دانشگاه پياده خواهد شد.

ايمانی‌خوشخو درباره موضوع كتاب اين جشنواره كه درخصوص شناخت عرفان اسلامی از عرفان‌های كاذب بود ‌بيان كرد: از آنجا كه موضوع مسائل ارزشی مطابق فطرت انسان است، دانشجويان می‌توانند ارتباط خوبی با اين مضامين برقرار كنند و ما نيز در اين عرصه بايد بيشتر كار كنيم و فضای فرهنگی دانشگاه‌ها را به گونه‌‌ای هدايت كنيم تا بدون كارهای فرمايشی و سطحی بتواند به شكل عمقی و اثربخشی زياد دانشجويان را تحت پوشش قرار دهد و دانشجويان هم قطعاً از اين برنامه‌ها استقبال می‌كنند.

رئيس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: در خصوص مشاركت همه دانشجويان با رشته‌های مختلف در فعاليت‌های دينی و قرآنی بايد دقت داشت كه دانشجويان بايد بر اساس رشته خود وارد اين عرصه شوند. مثلاً دانشجويی كه در رشته حقوق در حال تحصيل است می‌تواند متناسب با آيات حقوقی قرآن در اين عرصه فعاليت كند.

وی در پايان تصريح كرد: به همين شكل در رشته‌های اقتصاد، فنی، پزشكی و ...به طور كلی اگر اين نزديكی بين رشته دانشجو و مطالب ارائه شده وجود داشته باشد، يقينا دانشجويان هم به شكل خودجوش و فعال‌تر از ديگر بخش‌ها می‌توانند از معارف اين كتاب آسمانی استفاده كنند.

 نتایج آزمون حضوری

ارتش جمهوری اسلامی ایران

ردیف

نام

نام خانوادگی

1

مهدی

شاه محمدی

2

سید سعید

دولت آبادی آرانی

3

مسلم

عزتی

4

سجاد

نظری قادر

5

مهدی

خاکشور

6

سپیده

بیات

7

فرزانه

تقئی

8

حسین

احمدی

9

امیر حسین

فراز

10

امید

رمضان

11

حسین

نجفی

12

منصوره

جعفرخانی

13

مجید

قنبری

14

فائذه

اسعدی

15

حسین

زارع

16

سعید

سرو میلی

17

نگین

مهرابی

18

حامد

کرمی

19

پیمان

درختی

20

سمیرا

گلستانه

21

ژاله

عزیزی

22

محسن

زرین صدف

23

راضیه

فراز

24

سجاد

قدوسی

25

مرتضی

مطلوبی

26

سید مجید

ترابی

27

محمد

لقمانیان

28

محمد مهدی

میری

29

علی

مختاری

30

عباس

صمدی

31

پور رضایی

پوررضایی

32

مجتبی

بیچرانلو

33

حسین

قربانعلی پور

34

جواد

کارپرداز

35

مهران

نجفی

36

دانیال

کردآبادی

37

حمید رضا

صیامی گنبد جوق

38

امید

لکزایی

39

یونس

مرادی کوچی

40

فاضل

کریمی

41

علیرضا

پژمان نژاد

42

سعید

ایمانی

43

توحید

نوروزی

مجتمع پیامبر اعظم (ص)

ردیف

نام

نام خانوادگی

نام دانشگاه

استان

1

حدیثه

مهرنیا

مرکز شهید صدوقی

کرمانشاه

2

طيبه

زلفي

تربيت معلم امام سجاد(ع)بيرجند

خراسان جنوبی

3

الهه

صارمي نيا

تربيت معلم امام سجاد(ع)بيرجند

خراسان جنوبی

4

پروين

غائبي

تربيت معلم امام سجاد(ع)بيرجند

خراسان جنوبی

5

مهدي

سعيدي

تربيت معلم شهيد رجايي

قزوین

6

زهرا

حميد ننه کران

تربيت معلم اردبيل

اردبیل

7

طاهره

یارمحمدی

مرکز شهید صدوقی

کرمانشاه

8

فاطمه

فراشي

تربيت معلم علامه طباطبايي خرم آباد

لرستان

9

جواد

سوري لکي

تربيت معلم علامه طباطبايي خرم آباد

لرستان

10

عبدالحسين

غلامي

تربيت معلم علامه طباطبايي خرم آباد

لرستان

11

فاطمه

اربابي

مرکز تربيت معلم رسالت

سیستان و بلوچستان

12

سميه

مرداني

تربيت معلم شهيد باهنر شهركرد

چهارمحال و بختیاری

13

فاطمه

شعباني نوقاب

تربيت معلم امام سجاد(ع)بيرجند

خراسان جنوبی

14

قاسم

ميرزايي

تربيت معلم شهيد باهنر

مرکزی

15

بتول

خسرويان

تربيت معلم شهيد باهنر شهركرد

چهارمحال و بختیاری

16

گل زينب

مسلمي

تربيت معلم شهيد بهشتي اقليد

فارس

17

نعمت اله

شهسواري

تربيت معلم شهيد رجايي

فارس

18

آمنه

عابدي

تربيت معلم شهيدباهنر

فارس


دانشگاههای وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری

ردیف

نام

نام خانوادگی

نام دانشگاه

استان

1

علي

آرمون پور

علوم وقرآن حديث

ايلام

2

محمد

عباسيان

قم

قم

3

حسين

جوادي نيا

علوم حديث

قم

4

آمنه

آذريان

حضرت معصومه(س)

قم

5

سميه

يوسف وند

اصول الدين قم

قم

6

فاطمه

محمدپور

کشاورزي

کرمانشاه

7

زهرا

ميرزايي

الزهرا(س)

تهران

8

سيدحامد

هاشمي

علوم حديث

قم

9

سميرا

مرتضايي

دانشگاه قم

قم

10

هادي

پناهي

اصول الدين قم

قم

11

حسين

عزيزابادي

صنعتي بيرجند

خراسان جنوبي

12

اکرم

ميرمحمدي

اراک

مرکزي

13

معصومه

آگاهي

تهران

تهران

14

مهدی

مهدی

امیرکبیر

تهران

15

ناهيد

عاشوري

دانشگاه اروميه

اذربايجان غربي

16

سهيل

شهبازي

قم

قم

17

علي

ملکوتي نيا

علوم حديث

قم

18

زهره

زارع زرديني

علوم حديث

قم

19

زهرا

خزايي

بوعلي سينا

همدان

20

فرهاد

مرادي توفيق

آموزشکده فني و حرفه اي پسران خرم آباد

لرستان

21

مجتبي

گراوند

آموزشکده فني و حرفه اي پسران خرم آباد

لرستان

22

وحيد

علي جاني

آموزشکده فني و حرفه اي پسران خرم آباد

لرستان

23

مرتضي

عزيزخاني

آموزشکده فني و حرفه اي پسران خرم آباد

لرستان

24

مريم

معصومي

ادبيات عرب

کرمانشاه


دانشگاه جامع علمی کاربردی

ردیف

نام

نام خانوادگی

نام دانشگاه

استان

1

صدیقه

شریف زاده

علمی کاربردی خراسان جنوبی

خراسان جنوبی

2

طاهره

جهانديده

موسسه آموزش عالي جهاددانشگاهي رشت

گيلان

3

الهام

دهقاني

علمي كاربردي

سمنان

4

محمد

دهقانی

جهاد دانشگاهی

سمنان

5

مريم

راضي

جامع علمي کاربردي

چهارمحال و بختياري

6

امنه

چروي

علمي كاربردي

سمنان

7

محمد

سارباني

علمي کاربردي هپکو

مرکزي

8

فاطمه

صادقي کريم آباد

موسسه آموزش عالي جهاد دانشگاهي يزد

يزد

9

زهرا

اوجاقي

مرکز علمي کاربردي شهيدباکري اروميه

آذربايجان غربي

10

زينب

عدناني

جامع علمي کاربردي

چهارمحال و بختياري


برگزیدگان دانشگاه پیام نور

ردیف

نام

نام خانوادگی

نام دانشگاه

استان

1

فاطمه

سپهري

پيام نور بروجن

چهار محال و بختياري

2

فرزانه

شاه بيکي

 ''پيام نور خراسان جنوبی

خراسان جنوبي

3

سيدحسين

موذ ني

پيام نور خلخال

اردبيل

4

مرضيه

کريمي

پيام نور همدان

همدان

5

مرجان

فردوسي

پيام نور کرج

البرز

6

مریم

قدیری

'پيام نور سمنان

سمنان

7

فاطمه

قربانی

پيام نور سمنان

سمنان

8

سيمين

دولتي

پیام نور کرمانشاه

کرمانشاه

9

سميه

محمدي

پیام نور کرمانشاه

کرمانشاه

10

سحر

بيگ محمدي

پيام نور دالاهو

كرمانشاه

11

شراره

پيرکرمي

پيام نور دالاهو

كرمانشاه

12

زهرا

براهويي

 'پيام نورسیستان و بلوچستان

سيستان و بلوچستان

13

طاهره

ابراهيمي

پيام نور شهرکرد

چهار محال و بختياري

14

سيده سحر

سعيدي

پيام نورسیستان و بلوچستان

سيستان و بلوچستان

15

محمد

شهبازي

پيام نور دالاهو

كرمانشاه

16

احسان

رسولي فرد

پيام نور واحد قصرشيرين

کرمانشاه

17

محسن

ملکي

پيام نور واحد قصرشيرين

کرمانشاه

18

حسين

ظاهري

پيام نوراصفهان

اصفهان

19

مريم

شهريور

پيام نور خلخال

اردبيل

20

عليرضا

جوادي

پيام نورگرمي

اردبيل

21

جواد

باولکي

تربيت معلم امام جعفر صادق

ايلام

22

حبيبه

افرازه

پيام نور

سيستان و بلوچستان

23

ليلا

برجسته کردلر

پيام نور

آذربايجان غربي

24

مهناز

جمشيدي

پيام نور

کرمانشاه

25

معصومه

پور مهدي چليک گاني

پيام نور

سيستان و بلوچستان

26

سمانه

شهرياري

پيام نور

سيستان و بلوچستان

27

صدیقه

مقدسی

 سمنان'پیام نور

سمنان

28

صدیقه

قناد

پیام نور

سمنان

29

طاهره

خان بیگی

پیام نور

سمنان
وزارت بهداشت

ردیف

نام

نام خانوادگی

نام دانشگاه

استان

1

سيده فهيمه

حسيني

علوم پزشکي شهيد بهشتي

تهران

2

سميه

آکده

علوم پزشکي شهيد بهشتي

تهران

3

رقيه

اروجي

علوم پزشكي

قزوين

4

طاهره

عسگري

علوم پزشكي همدان

همدان

5

مريم

کاوه

علوم پزشکي شهيد بهشتي

تهران

6

آسيه

کاوه

علوم پزشکي شهيد بهشتي

تهران

7

فريبا

پناهيان

علوم پزشکي تبريز

تبريز

8

پريسا

احدي

علوم پزشکي تبريز

تبريز

9

حنانه

اردلان

علوم بهزيستي وتوانبخشي

تهران

10

غلامرضا

شکاری

علوم پزشکي شهيد بهشتي

تهران

11

ابوالفضل

مسلمی

علوم پزشکی شهر کرد

چهارمحال و بختیاری


دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

ردیف

نام

نام خانوادگی

نام دانشگاه

1

بتول

مرادی

علوم و معارف قرآن کریم خوی

2

رقيه

شمسي فرد

علوم و معارف قرآن کريم (تهران)

3

سيد ابراهيم

مرتضوي

علوم ومعارف قرآن كريم قم

4

فاطمه

احمدی نژاد

علوم و معارف قرآن کریم قم

5

جعفر

ميرزايي

علوم ومعارف قرآن كريم خراسان شمالی

6

لیلا

ایمانی

علوم و معارف قرآن کریم مراغه

7

سميه

محمدي

علوم و معارف قرآن کريم (تهران)

8

زهره

صادقي شاهرخت

علوم ومعارف قرآن كريم خ شمالی

9

شاديه

ملکي والا

علوم  ومعارف قرآن کريم کرمانشاه

10

راضيه

سعادتي

علوم و معارف قرآن کريم (تهران)

11

معصومه

نخعي

علوم ومعارف قرآن كريم خ رضوی

12

مريم

سعدان

علوم ومعارف قرآن كريم خ رضوی

13

سعيد

بقري

علوم ومعارف قرآن كريم خ شمالی

14

نيره

اسحاقي

علوم ومعارف قرآن كريم قم

15

سمانه

محمدي امين

علوم و معارف قرآن کريم (تهران)

16

زهرا

سيدي عسگر آباد

علوم و معارف قرآن کريم (تهران)

17

زهرا

درويش

علوم و معارف قرآن کريم (تهران)

18

اکبر

زارعي

علوم ومعارف قرآن كريم آذربایجان غربی

19

سيده مريم

بذرگر

علوم ومعارف قرآن كريم خراسان رضوی

20

محبوبه

ارجمند

علوم ومعارف قرآن كريم قم

21

جاسم

رضايي

علوم ومعارف قرآن كريم همدان

22

نسرين

صادقي

علوم ومعارف قرآن كريم همدان

23

مرضيه

غلبالش

علوم و معارف قرآن کریم آمل


دانشگاه علوم انتظامی

ردیف

نام

نام خانوادگی

نام دانشگاه

1

سيد ربيع

مير فصيحي

علوم انتظامي

2

نسرين

ميرزايي

علوم انتظامي

3

فاطمه

پاميلي بيدگلي

علوم انتظامي

4

فرامرز

مهاجري

علوم انتظامي

5

سعيد

هوشيار

علوم انتظامي

6

سعید

محمدی

علوم انتظامي

7

حمیدرضا

مرادی

علوم انتظامي

8

هادی

یادگاری

علوم انتظامي

9

احمد

عبيداوي

علوم انتظامي

10

جمشيد

ملک پور

علوم انتظامي

11

جمشيد

رحماني سلطانيه

علوم انتظامي

12

محمد

حققی

علوم انتظامي

13

مظفر

مرشدی

علوم انتظامي

14

هادی

حاجی احمدی

علوم انتظامي

15

توحید

مرادی

علوم انتظامي

16

احمد رضا

جهان بین

علوم انتظامي

17

مرتضی

سلگی

علوم انتظامي

18

محمد

شیخ مهری

علوم انتظامي

19

محمدمهدی

فولادی

علوم انتظامي

20

محمدحسن

احمدی

علوم انتظامي

21

مسلم

دهقانی

علوم انتظامي

22

علی

شبستری

علوم انتظامي

23

وحید

ابراهیمی

علوم انتظامي

24

عباس

کرمی

علوم انتظامي

25

عادل

هاشمی فرد نیا

علوم انتظامي

26

حسين

نجفي حيدري

علوم انتظامي

27

بهروز

مشيري

علوم انتظامي

28

سعيد

محمدي

علوم انتظامي

29

مهدي

فرهادي

علوم انتظامي

30

رضا

صالحي

علوم انتظامي

31

سيدمحمد

رضوي

علوم انتظامي

32

صمد

خزايي

علوم انتظامي

33

مقداد

بوير

علوم انتظامي

34

مجتبي

افشارمنش

علوم انتظامي

35

کبري

کلانتري

علوم انتظامي

36

زينب

ميرابوالقاسمي

علوم انتظامي

90/07/16